IWO ORŁOWSKI
WOKALISTA TENOR AKTOR
PREZENTER REŻYSER
MENU
×

Iwo Orłowski
Solista scen muzycznych
Warszawy, Gdyni, Poznania i Łodzi.

         Tenor obdarzony wspaniałą barwą głosu, odtwórca wielu niezapomnianych ról musicalowych i operetkowych, ale także ceniony i wszechstronny aktor, doskonale sprawdzający się również w roli konferansjera.
Szczególną gościnnością i sympatitą darzy Iwo Orłowskiego Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku, a współpraca z dyrektorem Marcinem Nałęczcz-Niesiołowskim owocuje ciągłym rozwojem artystycznym i ciekawymi kreacjami wokalno-aktorskimi.
Wokalnie prowadzony przez czołowego solistę Teatru Wielkiego w Łodzi oraz pedagoga Akademii Muzycznej w Łodzi, prof. Zdzisława Krzywickiego.
Od kilku lat pozostaje pod opieką wokalną prof. Romana Werlińskiego, śpiewaka operowego oraz pedagoga i opiekuna solistów w teatrach operowych w Turcji i Berlinie.
Iwo Orłowski występował w spektaklach i koncertach w wielu krajach Europy, m.in. w: Austrii, Niemczech, Szwajcarii i Włoszech. Szczególnie zasłynął partią Księcia Orłowskiego w Zemście Nietoperza Straussa, którą wykonuje do dziś w Teatrze Muzycznym w Łodzi oraz podczas zagranicznych tournées tego teatru (m.in. w: Berlinie, Hamburgu, Bonn, Monachium, Wiesbaden, Frankfurcie). Jego współpraca z wybitnymi twórcami teatralnymi (m.in. z: Waldemarem Zawodzińskim, Janem Szurmiejem, Wojciechem Adamczykiem, Marcelem Kochańczykiem) owocuje rozwojem artystycznym, ciągłym poszerzaniem emploi i ciekawymi kreacjami aktorskimi. Artysta szczególnie ceni sobie tytułową rolę Popiela w rock-operze Katarzyny Gärtner, ponieważ kompozytorka pisała tą partię z myślą o wykonawcy, uwzględniając jego warunki głosowe i aktorskie. Dużym sentymentem darzy też rolę Cyrulika w musicalu Człowiek z La Manchy Leigha, w którym reżyser i aktor wspólnie stworzyli wyrazistą postać. Publiczność natomiast największą sympatię okazuje artyście za rolę Boniego w Księżniczce Czardasza Emmericha Kalmana. Iwo jest laureatem nagrody Grand Prix międzynarodowego festiwalu teatralnego w Meksyku. Iwo Orłowski obdarzony jest nie tylko zachwycającym głosem, ale także ujmującą osobowością i niespotykanym darem nawiązywania naturalnego i bezpośredniego kontaktu z publicznością. Dlatego też jak nikt inny znakomicie sprawdza się również jako wspaniały showman i prezenter. Każdy koncert z Jego udziałem jako artysty i konferansjera, to gwarancja profesjonalnego show podnoszącego prestiż imprezy, a dla widzów to niesamowite przeżycia i wzruszenia, które na zawsze pozostają w ich pamięci. W dniu 11 października 2011 roku Iwo Orłowski został mianowany Mecenasem Akademii Muzyki przy Klubie Integracji Europejskiej należącym do Europejskiego Forum Przedsiębiorczości. Certyfikat oraz statuetkę wręczyły Pani Prezes Klubu Barbara Jończyk oraz Gospodyni wieczoru Pani Laura Łącz.